Xiaomi Redmi 9 Özellikleri ve Fiyatı 

Xiaomi Redmi 9 Özellikleri ve Fiyatı 

10 Haziran 2020 0 Yazar: Fatih SÖĞÜT

Geçtiğimiz ay Note 9 serisini kullanıcılarına sunan Xiaomi, ekonomik bütçesi Note 9 almak için elverişli olmayan tüketiciler için de bir cihaz geliştireceğini dile getirmişti. Bugün tanıtımı gerçekleştirilen Redmi 9, oldukça uzun bir süredir tüketiciler tarafından merakla bekleniyordu. Bu yazımız içerisinde son zamanların en çok beklenen telefonlarından birisi olan Redmi 9 hakkında merak edilenleri sizlere sunmaya çalışacağız. 

Redmi 9 Özellikleri 

Xiaomi Redmi 9 Özellikleri ve Fiyatı 

Xiaomi Redmi 9 Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi, akıllı telefon pazarına giriş yaparken daima fiyat performansa dayalı ürünler geliştireceğini dile getirmişti. Amiral gemi olarak adlandırılan yüksek performans ürünler geliştirse bile yine en ekonomik fiyatları belirleyen şirket, kısa süre içerisinde Apple ve Samsung ile rekabet edebilir hale geldi. Bugün tanıtımı yapılan cihaz ailenin en genç üyesi olarak kabul edildi. 6,53 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak olan telefonun Full HD+ LCD bir ekranı bulunuyor. Kendi içerisinde de 2 versiyonu bulunacak olan telefon, her isteğe göre özel olarak tasarlanmış durumda. 

Cihazın ilk versiyonunda 3 GB RAM ve 32 GB depolama seçeneği bulunurken ikinci versiyonunda 4 GB RAM ve 64 GB depolama seçeneği bulunuyor. Her iki versiyonda da son zamanların en güçlü yonga seti olan MediaTek Helio G80 işlemci olduğunu görüyoruz. 2 GHz hızına sahip olan bu işlemci içerisinde 4 adet Cortex A75 ve 1,8 GHz hızında çalışan 4 adet Cortex A55 çekirdek bulunuyor.  Cihazın kamera özellikleri hakkındaki bilgileri ise aşağıda listelemeye çalışacağız.  

XiaomiRedmi 9 model telefonunda da dörtlü arka kamera tercihinde bulunmuştur. Ana kamera f/2.2 diyafram değerine sahip 13 Megapiksel çözünürlük bir kamera! Bu kamerayı destekleyen f/2.2 diyafram değerine sahip 8 Megapiksel çözünürlüklü ultra geniş açılı bir kamra, 2 Megapiksel çözünürlüğe sahip bir derinlik kamerası ve f/2.4 diyafram değerine sahip 5 Megapiksel çözünürlüpe sahip makro kamera eşlik ediyor. 

Redmi 9 Fiyatı 

5020 mAh batarya kapasitesine sahip olacak olan bu ürünün 18W hızlı şarj desteğinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Cihazın 2 farklı versiyonu olduğu için 2 farklı fiyat türünün olduğunu söyleyebiliriz; Ürünlerin fiyatı; 

  • 3 GB RAM, 32 GB Depolama Redmi 9: 149 Euro 
  • 4 GB RAM, 64 GB Depolama Redmi 9: 179 Euro! 

Korona virüs salgını nedeni ile cihazların tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda bir bilgi bulunmamaktadır.