Web Sitesi Nasıl Tasarlanır?

Web Sitesi Nasıl Tasarlanır?

23 Şubat 2020 0 Yazar: Soner Güner

Belli işletmelerin şu an ki yasalar gereği bir web sitesi oluşturmaları zorunludur. Ve buna yeni kurulan veya büyümekte olan işletmelerde dâhildir. Web sitesi tasarımlarını birçok işletme kendi birimlerine yaptırırken birçoğu da bunu uzman yazılım firmalarına yaptırmaktadır. Doğru araçlarla ve işin uzmanlarıyla yapılan alt yapısı güçlü siteler hızla büyümekte ve gelişmektedir. Temel ipuçları ve doğru alt yapıyla kurulan güçlü SEO teknikleri içeren siteler sektörel bazda lider konumuna gelmektedirler. Web Sitesi Nasıl Tasarlanır? konusundaki bilgiler;

Web Sitesi Kurulum Aşamaları

 • Güçlü alt yapıya sahip geniş alan bantları sunan ve birçok alanda faaliyete izin veren güçlü bir hosting satın alınarak
 •  Web sitesini otomatik olarak kurabileceğiniz web kurulum aracı satın almak
 • Güncel ve gündeme ait web sitesi içeriğine uygun tanıtıcı web sitesi içerikleri oluşturmak

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Sizin işletmenizin ya da bloğunuz müşterilerinizi karşıladığı site hakkında bilgiler edine bilecekleri özel bir bölümdür.
Bu sayfada yayınladığınız içerikler ve görseller ziyaretçilerinizin sizi ve işinizi tanıdığı bu kapsamda sizinle iletişime geçtiği ilgi çekici içerikler olmalıdır. Ziyaretçinin web sitenizde aradığını bulması ve sizinle iş yapması gerektiğini ona hissettirmeniz ve aradığı bilgilere sitenizden rahatlıkla ulaşması gerektiğine inandırın. Ne iş yaptığınızı ya da hangi hizmeti sunduğunuzu müşterilerinize anlatan, tarif eden içerikler hazırlayın ve bunlara güçlü görseller ekleyin.

Slogan: İşletmenize kısa ve çok şey anlatan çarpıcı cümleyle ifade edin.

Eylem Çağrısı: Ziyaretçinin sayfanızı beğendiyse bunu size bildirmesi için ikonlar kullanabilirsiniz

Temel iletişim bilgileri

Müşterilerinizin sizinle iletişime geçebilmesi için mail adresi ve telefon numarası ekleyiniz. Bir ürün ya da hizmet alımı satımı yapıyorsanız doğru ürünlere sayfada yer vermeniz gerekir. Sitede takipçi ya da müşteri devamlılığını sağlamak için mail adresi üzerinden kayıt oluşturup müşterilerinize yeni ürün ve hizmetlerin bildirimlerini düzenli yapmalısınız.

Yardımcı Linkler Kullanarak İşinizi Kolaylaştırın!

 • Tasarımlarınızı yazılıma dönüştürürken güçlü ve çalışır HTML ve CSS dillerini kullanarak maksimum verim almayı hedefleyin.
 • HTML, CSS, Java, JQuery ya da benzeri dosyalarınızın veri tabanında yeterli alana sıkıştırarak daha fazla veri depolayabilirsiniz.
 • Fotoğrafları estetik şık ve sade seçmelisiniz.
 • Yazıların okunaklı olması ve aynı zamanda doğru kullanılmış bir fonla yazmalısınız.
 • Web sitenizdeki yazıların özgün olması ve dikkat çekici olmasına özen gösterin.
 • Tema seçimi yaparken sade fakat tam anlamıyla siteyi anlatan özgün temalardan ilham alınız.
 • Web sitenizin mobil cihazlarda yüksek çözünürlükte görüntülenmesi için uyumlu (responsive) olmasına dikkat etmelisiniz ve özen göstermelisiniz.
 • İnternet veri motorlarında sitenin kolay bulunması ve üst sıralarda gözükmesi için konsol kayıtlarını yapmalısınız.
 • Sitenizden reklam yoluyla gelir elde etmek için güncellemeler ve düzenli içerik paylaşımları yapmalısınız.
 • Sitenize alan adı satın alırken işinizin içeriğini anlam olarak yakışan ya da açıklayan alan adlarını tercih ediniz.