Valorant Nedir? Valorant Karakterleri Nelerdir? 

Valorant Nedir? Valorant Karakterleri Nelerdir? 

9 Haziran 2020 0 Yazar: Fatih SÖĞÜT

League Of Legends oyunun yapımcı firması Riot Games, geçtiğimiz aylarda yeni oyunu Valorant’ı kapalı beta olarak kullanıma sunmuştur. 1 aylık deneme süresinin sona ermesi ile beraber açık betaya geçen oyun, tüm dünyadan milyonlarca oyuncuya çok kısa sürede erişti. 5’e 5 şeklinde taktiksel savaşların konuştuğu bu oyun FPS türünün en gelişmiş örneklerinden birisidir.  Oyunun temeline baktığımızda aynı Counter Strike gibi olduğunu söyleyebiliriz. 2 takımın kıyasıya rekabet ettiği Valoran’da rakibe üstünlük kurmak gerekiyor. 

Valorant oyunundaki karakterlerin yetenekleri Overwatch oyunundan esinlenerek oluşturulmuşa benziyor. Yani bu oyunun Overwatch ile beraber Counter Strike oyunun karışımı olduğunu söyleyebiliriz. Tamamen ücretsiz olarak yayımlanan oyunun sürekli olarak geliştirildiğini de söyleyebiliriz. 

Valorant Oyun Karakterleri 

Oyun daha yeni çıkış yaptığından dolayı geliştirilmeye açık olduğunu söyleyebiliriz. Yakın bir zamanda karakterler listesinin daha da büyüyeceğinin sinyallerini şimdiden vermek istiyoruz. Valorant oyununda bulunan karakterler; 

  • SovaSova adındaki karakter, duvarlar içerisinden geçebilen, harita içerisinde istediği gibi hareket eden oldukça özel bir karakterdir. Sihirli oklara sahip olan bu karakter oldukça yüksek hasarlar vermektedir. 
  • Phoenix: Haritadaki her köşeden falsolu bir şekilde bomba atabilen bu karakter, rakipler üzerine büyük hasarlar meydana getirmektedir. 
  • Cypher: Savunmanın bel kemiğinden olan bu karakter, rakibin saldırılarını izler. Haritada üçlü mayın döşeyebilen bu karakter, sahip olduğu kamera ile düşmanların nerede olduğunu görebilir. 
  • Jett: Rakiplerine bıçak atabilen Jett, oldukça hızlı olup öldürücü hamleler yapabilmektedir. 
  • Viper: Zehirli bulutlar atabilen Viper, düşmanları kör edebilmektedir. Ölümcül saldırılarla rakiplerini pusuya düşüren bu karakterin kontrolü biraz zordur. 
  • Brimstone: Arkadaşlarına yardım eden bu karakter, düşmanları üzerine sürekli bomba atmaktadır. 
  • Sage: Valorant doktoru olan bu karakter, takım arkadaşlarını iyileştirir ya da ölü olanları canlandırır. Oldukça etkili olan bu karakter, turnuvaların en gözde seçimlerinden birisi olmaktadır. 
  • Omen: Düşman bölgesine arkadan girebilen ve rakibi bütünü ile kör edebilen bu karakter, rakiplerin en korkulu rüyalarından birisidir. Ancak kontrolünün biraz zor olduğunu söyleyebiliriz. 

Karakterler konusunda oldukça başarılı olan Valorant, önümüzdeki günlerde listeye yeni kahramanlar ekleyeceğini belirtmiştir. Her karakterin kendisine göre bir zorluğu, artısı ya da eksisi bulunmaktadır. Bizzat tüm karakterleri oynayarak deneyimleyerek kendi stilinizi belirlemenizi öneririz. 

Valorant Sistem Gereksinimleri 

Valorant Nedir? Valorant Karakterleri Nelerdir?

Valorant Nedir? Valorant Karakterleri Nelerdir?

Minimum  

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit)
RAM: 4GB
İşlemci: Intel i3-370M
Grafik işlemcisi: Intel HD 3000 (1GB VRAM) 

Önerilen 

İşletim SistemiWindows 7/8/10 (64-bit)
RAM: 4GB
İşlemciIntel i3-370M
Grafik işlemcisiIntel HD 3000 (1GB VRAM) 

Yüksek Ayarlar  

İşletim SistemiWindows 7/8/10 (64-bit)
RAM: 4GB
İşlemciIntel Core i5-4460 3.2Ghz
Grafik işlemcisiNvidia GTX 1050 Ti (1GB VRAM)