Netflix’te İzlenmesi Gereken Dizi Listesi

Netflix’te İzlenmesi Gereken Dizi Listesi

29 Şubat 2020 0 Yazar: Soner Güner

Hepimizin takip ettiği en az bir dizi mutlaka vardır. Son zamanlarda içerdiği diziler ile oldukça dikkat çeken netfilix, izlenmesi gereken birçok diziyi içerisinde barındırmaktadır. Netflix’te İzlenmesi Gereken Dizi Listesi güncel içeriklerden oluşacak şekilde sizlere sunulmuştur.

Dark – Karanlık ( IMDB 8.7 / 10 )

Dark

Dikkat çekici IMDB puanına sahip olan Dark dizisi Netflix ekranlarında izlenmeyi bekliyor. Suç, dram ve gizem konularını içerisinde barındırmaktadır. Kaybolan bir çocuğun hikayesi ile başlayan dizi, bu talihsiz olayın arkasında beklenmedik sonuçlarla karşılaştırıyor bizi. Yayın hayatına 2017 yılında başladı ve halihazırda arka arkaya izleyebileceğiniz kadar sürükleyici 2 sezonu bulunmakta. Gizem ve dram birleşmelerini sevenlerin mutlaka izlemesini tavsiye ederiz.

You – Sen ( IMDB 7.8 / 10 )

You

You dizisinin baş rolünde, Gossip Girl dizi ile hayatımıza giren ve oradaki rolü ile hepimizi kendine hayran bırakan Penn Badgley yer almaktadır. Suç ve romantik konulu dizi 2018 yılından bu yana sevenleri ile buluşmaya devam ediyor. En son 2.sezonu yayınlanmıştır.

Dizinin konusu, baş karakter Joe’nun aşk hayatı diyebiliriz. Aklınıza romantik bir aşk hayatı gelmesin. Joe her ne kadar her kızın isteyeceği kadar romantik biri olsa da aynı zaman da birçok sıra sahip. Gizemin romantik bir aşk hayatı ile birleşimi, diziyi izlerken zevk almanıza yardımcı olacaktır.

Ragnarok ( IMDB 7,5 / 10 )

ragnarok

Bir bilim kurgu dizisi olarak yakın zamanda öne çıkan dizi, Norveç ve Danimarka ortak yapımı olarak göze çarpmakta, İskandinav mitolojisini konu alan dizi, Edda kasabasında geçmekte olan olaylar silsilesini ele alır.

Çoçukken Edda’da yaşamış Magne, babasının hayatını kaybetmesi sonrasında, annesi ile birlikte Magne ve kardeşi Laurits kasabadan ayrılır.

Uzun yıllar geçtikten sonra kasabaya geri dönen aile, Edda kasabasındaki değişik doğa olaylarına şahit olur.

Magne kasabaya gelmesiyle birlikte doğa üstü yetenekleri olduğunu keşfetmeye başlar, aynı zamanda bu iklim olaylarının dünyanın sonunu getirdiğini fark eden Magne, kıyameti engelleyebilecek güçlerinin olduğunu farketmesiyle birlikte, zamana karşı bir yarış içine girer.

Dizinin şuan hali hazırda 1.sezonu 6 bölüm olarak yayınlanmıştır.

Stranger Things – Yabancı Şeyler ( IMDB 8.8 / 10 )

Stranger things

Stranger Things dizisi baş rollerinin hepsinde çocuklar yer almasıyla oldukça ön yargı ile yaklaşılan bir dizidir. Hatta izlemeyenler çoğu çocuk dizi olduğunu düşünerek izlemek istememektedir. Öte yandan 1 bölüm bile olsa şans tanıyıp izleyen her insan adeta müptelası olup izlemeyi bırakamamıştır.

Bir grup yakın arkadaşın içlerinden birinin sahip olduğu doğa üstü güçleri ve bu grubun yaşadıkları doğa üstü olayları konu alan bu dizinin henüz 3 sezonu bulunmaktadır.

Atiye / The Gift ( IMDB 7.7 / 10 )

Atiye

Bir Türk dizisi olarak Netflix de görebileceğimiz Atiye dizisi, izleyicilerin hayranlıkla izlediği dizilerden biri. Kadrosunda Beren Saat ve Mehmet Günsür gibi oyunculuk kariyerinde ismini başarıyla duyurmuş birçok isim yer almaktadır.

Henüz 1 sezon yayınlanmış olmasına rağmen büyük bir çoğunluk 2. sezonunu sabırsızlıkla beklemektedir. Fantastik ve gizem barındıran dizi ressam olan Atiye’nin sahip olduğu doğa üstü güçleri konu almıştır.

Chilling Adventures of Sabrina – Sabrina’nın Tüyler Ürpertici Maceraları ( IMDB 7.6 / 10 )

Sabrina

Fantastik ve korku türünde olan dizi cadılığı ele almaktadır. Baş karakter olan Sabrina, yarı insan ve yarı cadıdır. Bu durum ne tam insan ne de tam cadı olmasına izin vermemektedir. Bir yandan fanilerin arasında hayatına devam etmeye çalışırken bir yandan da cadı olmanın zorlukları ile mücadele etmektedir.

2018 yılından bu yana sevenleri ile buluşan dizi, 3 sezona sahip. Sürekli ailesi ile arkadaşları, insan hayatı ile cadılık arasında kalan Sabrina’nın yaşadığı zorluklar ve bunlarla mücadele etmeye çalışmasını izlerken gerilecek ve eğleneceksiniz.

Lucifer ( IMDB 8.2 / 10 )

lucifer

Tanrının en küçük oğlu olan ve cezalandırılarak cehenneme gönderilen Lucifer Morningstar Netflix’te yer alan bir diğer dizi. Dizi cehenneme sürülmüş olan Lucifer’ın cehennemde geçirdiği uzun yıllar sonucunda sıkılarak dünyaya gelmesini, Los Angels’ta bir bar işletmeye başlamasını anlatmaktadır. Zamanla bir dedektif ile yolları kesişen Lucifer, kendini polislerle çalışırken bulmaktadır.

2015 yılında hayatımıza giren Lucifer, ilk sezonlarında Fox kanalında yayınlandı. Ardından Netflix’e geçiş yaptı ve hala Neftlix’te yayınlanmakta. İzlemekten keyif alacağınız 4 sezonu bulunmaktadır.

The Umbrella Academy ( IMDB 8.0 / 10 )

The Umbrella Academy

Umbrella Academy ismiyle tanınan süper kahramanlar ailesinin olduğu bir akademi bünyesinde yar almış olan, birbirleri ile pekte anlaşamayan bir aile üyelerinin hikayesi anlatılmaktadır. Akademideki kardeşler, kendilerini büyüten babanın gizem bir şekilde ölmesini çözmek için tekrar bir araya geleceklerdir.

Komedi macera ve aksiyon türlerinde ki dizi birbirinden farklı kahramanlık güçleri bulunan yedi kardeşe odaklanıyor. Netflix’te yayınlanan The Umbrella Academy dizisi güzel bir izleyici kitlesini yakalamayı başardı ve beklenildiği gibi ses getirebildi.

The End of F***ing World ( IMDB 8.1 / 10 )

The End of F***ing World

Baş karakterlerinden biri olan James 17 yaşında bir lise öğrencisidir. Fakat James okuldaki diğer arkadaşlarından farklı bir çocuktur. James içerisinde öldürme isteği barındırmaktadır. Henüz sadece hayvan öldürmekle yetiniyor olsa da yakın zamanda bir insanı öldürmeyi planlamaktadır. Geriye sadece kurbanını seçmek kalır. Bu noktada ise Alyssa ile karşılaşır ve olaylar hiç düşünmeyeceği bir hale gelir.

Charles Forsman’ın aynı isimdeki eserinden uyarlanmış olan dizi 2 sezona sahip. Komedi- dram türünde olan dizi James ve Alyssa’nın yollarının kesişmesini ve birlikte çıkmaya karar verdikleri bir macerayı anlatmaktadır. Bölüm sürelerinin kısalığı ile boş zamanlarınızda rahatlıkla izleyebileceğiniz bir dizi.

Sex Education ( IMDB 8.4 / 10 )

Sex Education

Dizi genellikle lise öğrencisi olan Otis’in okul hayatını konu almaktadır. Otis’in anne ve babasının mesleği ilişki terapistidir. İki terapist ile büyüyen Otis ilişkiler hakkında oldukça fazla bilgiye sahiptir. Okulun serseri tipli kızlarından biri olan Maeve bu durumu fark eder ve bu sayede Otis ve Maeve bütün okul arkadaşlarına para karşılığında ilişki terapisi hizmeti verirler.