Netflix Ücretsiz Deneme Uygulamasını Durdurdu

Netflix Ücretsiz Deneme Uygulamasını Durdurdu

9 Mart 2020 0 Yazar: Soner Güner

Netflix, ülkemize girdiğinden beri çok dikkat çeken bir platform oldu. Yaptığı dizi, film ve belgeseller ile çok başarılı işler çıkardır. Netfilix tüm dünyada ücretsiz 1 ay deneme kampanyası ile hizmet veriyor. 1 ay ücretsiz denemeden sonra aylık ödemeler ile platformdaki tüm içerikleri sınırsız olarak izleyebiliyorsunuz.

Fakat Türkiye’de farklı hesaplar ile üye olup, sürekli ücretsiz bir şekilde platformdan yararlanmak isteyen kullanıcılar nedeni ile ücretsiz bir aylık deneme uygulamasını ülkemizden kaldırdı. Bu nedenle artık dizi tutkunları düzenli ödemeler yaparak bu platformdan yararlanabilecek. Sunduğu sınırsız ve sürekli yenilenen içerikler ile televizyona yeni bir alternatif olan Netflix, yeni kararı ile nasıl karşılanacağı ise merak konusu oldu.

Netflix uygulamasını bedava olarak kullanabilmek için sürekli yeni hesap açan kullanıcılar, bağlandıkları bilgisayar, telefon ve tabletlerin ıp adreslerinden tespit edilebiliyor. 1 ay sonunda açtığı yeni hesaba ödeme alınan kullanıcılar ise, müşteri hizmetleri ile iletişime geçiyor.

Farklı hesaplar ile bağlantı sağladığı bildirilen müşteriler ise bir daha sistemi bedava kullanamıyor. Netflix, Türkiye’de karşılaştığı bu sorunun çözümünü bulamayınca, bir aylık deneme uygulamasını kaldırma kararı aldı. Kararının yeni abone kazanmak için farklı kampanyalar yapmak maksatlı olduğu belirten Netflix, yeni müşteriler için platforma çekici bir özellik eklemeyi planlıyor. Dikkat çeken başarılı yapımları ile her gün birçok yeni içeriğin eklediği platform, yeni müşteriler ile daha da gelişecektir.

Netflix, yeni içerikler üretmek için çok büyük maliyetlere katlanıyor. Bu maliyetlerin karşılanabilmesi için de daha fazla aboneyi bünyesine katmayı hedefliyor. Yeni diziler, filmler ve belgesellerin çekilebilmesi için dünyanın en iyi oyuncuları ve çekim ekipleri ile çalışıyor. Platformun en dikkat çeken özelliği ise, yayınlanan bir içeriğin tüm sezon bölümlerinin aynı anda yüklenmesidir.

Klasik dizi mantığı dışına çıkan, her hafta ya da düzenli aralıklar ile bölüm beklemekten sıkılanlar için mükemmel bir çözüm oldu. Aynı anda eklenen tüm bölümleri istediğiniz zaman, beklemeye gerek kalmadan izleyebilirsiniz. Ayrıca sizin için bölüm özetlerini ve giriş kısımlarını da otomatik olarak atlama özelliği ile aboneleri için muazzam bir hizmet sunuyor.

Netflix’in Yeni Kampanyası

Netflix, bir aylık ücretsiz deneme kampanyasını durdurduktan sonra yeni kampanyasını da duyurdu. Yeni kampanya ile platformdaki bazı içerikler abone olmadan da izlenebilecek. Bu şekilde seri dizi ya da diğer içeriklerin ilk sezonlarını abonelik almadan izleyen kullanıcı, yeni sezonlar ve diğer içerikler için abonelik almak zorunda kalacak. Bu şekilde yeni abone sayısını arttırmayı hedefleyen platformun ne kadar başarılı olacağı ise bilinmiyor. Ülkemizde birçok yolla istediği dizi ya da filme ulaşan kullanıcılar, aylık bir para vermeden izleyebilmek için ise her yolu deneyecektir.

Aslında binlerce içeriğe aylık olarak çok uygun bir fiyata ulaşma imkanı sağlayan bu platform, şimdiden özellikle genç kesimin vazgeçilmezi haline gelmiş gibi gözüküyor.