Milli Savunma Ve Havacılık Sektörü Tanıtımı SAHA EXPO 2020

Milli Savunma Ve Havacılık Sektörü Tanıtımı SAHA EXPO 2020

10 Mart 2020 0 Yazar: Soner Güner

25-28 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 39 ülkeden gelen profesyonel ziyaretçilerin önünde yerli ve milli savunma ve havacılık sanayinin beraber yürüttüğü ve tanıtım platformu SAHA EXPO 2020 gerçekleşecek.Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın desteği ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği ana sponsorluğu ile düzenlenecek olan SAHA EXPO 2020, İFM 9, 10, 11. Salonlarında yalnızca profesyonellere açık olacaktır.

Katılan firmaların geliştirdikleri sistem ve ürünlerin ilk tanıtımları ve görücüye çıkışları SAHA EXPO 2020’de olacak ve profesyoneller için tanıtılması sağlanacak.
Üülkemizin dünyaca tanınmakta olan alt sistem üreticileri, ana platform üreticileri, tedarikçiler, üniversiteler, Ar-Ge merkezleri, start-up’lar ve medya kuruluşlarının bir araya getirilmesi ile fuarda 4 gün süresince yüzlerce olacak uluslarası B2B görüşmeleri yapılıp, paneller, etkinlikler düzenlenip, pek uluslararası ve yerli imza törenleri gerçekleştirilebilecek.

SAHA EXPO 2020’de Hibrit Lokomotif Jeneratörü

Milli Savunma Ve Havacılık Sektörü Tanıtımı SAHA EXPO 2020

Milli Savunma Ve Havacılık Sektörü Tanıtımı SAHA EXPO 2020

SAHA EXPO 2020 aracılığıyla Teksan Jeneratör, belirli bir süre boyunca çalışmalarını ilerlettiği yerli Hibrit Lokomotif Jeneratörü’nün ilk kez lansmanını gerçekleştirecek.

Bu jeneratör yüzde 60 oranında bir yerlilik oranına sahip ve üretime geçmesiyle bu oran yüzde 80’e çıkacak, 400 kW iyon-lityum ve 300 kW dizel jenset batarya güç kaynağı bulunmaktadır.

SAHA EXPO 2020’de Hibrit Roket Motoru

SAHA EXPO 2020’de yine hibrit teknolojisi taşımakta olan diğer bir firma uzay teknolojilerinde çalışmalarını devam ettiren Delta V olacaktır. Cumhurbaşkanlığı Savunma Başkanlığıyla 2017 yılında Delta V Hibrit Uzay Roket Motoru Geliştirme projesini imzalamış ve başarılı bir şekilde de yürütmüştür. Delta V hibrit roket motorunun anlatımını bu fuarda profesyonellere aktaracaktır.

SAHA EXPO 2020 İleri Teknoloji Eğitim Simülatörleri

Yöntem teknoloji yakın zamanlarda Pakistanlı pilotlara eğitim vermek için uluslararası bir anlaşma imzalamış olup fuara denizcilik ve uçuş simülatörleri üzerine bir katılım gösterecek.

SAHA EXPO 2020 Levron ile Nano Teknoloji

Milli Savunma Ve Havacılık Sektörü Tanıtımı SAHA EXPO 2020

Milli Savunma Ve Havacılık Sektörü Tanıtımı SAHA EXPO 2020

SAHA EXPO 2018’de tanıtımı yapılan ve oldukça ilgi görmüş olan dünya genelinde yalnızca 4 ülke de üretimi yapılan en hafif katı madde olan Aerojel bu sefer Levron Aerojel Granül ve Levron Aerojel Keçe olacak şekilde Yalteksan Yalıtım Teknolojileri aracılığıyla fuarda yer alacak.

SAHA EXPO 2020 fuarında Akkar Silah ise polis ve asker gibi güvenlik kuvvetlerine yönelik geliştirilmiş operasyonel silah olan Yakarca’nın savunma sanayisine sunumu yapacak.

SAHA EXPO 2020’de Yer Alacak Diğer Önemli Olaylar

• Kadifeteks Mensucat uçak koltuklarında yerli kumaşların kullanılmasına yönelik çalışmasını bitirdi Ürettiği kumaşlar Boing ve Airbus’ın akredite laboratuvarlarındaki çalışmaları sonucu onay almıştır.
• CET A.Ş. yerli ve yabancı profesyonellere 200 dereceye kadar dayanıklı olan yerli Epoxy Sistemlerinin tanıtımını yapacak.
• CS-TECH aracılığıyla geliştirilmiş olan karanlık ve sisli yollarda pilotlara yardımcı olabilmesi adına ürettikleri yardımcı sistemin tanıtımı yapılacak.
• Yöntem Teknoloji tarafından SAHA EXPO 2020 fuarında ileri teknoloji bulunduran eğitim simülatörlerinin tanıtımı yapılacak.