League Of Legends Sevilen Moduna Geri Mi Dönüyor?

League Of Legends Sevilen Moduna Geri Mi Dönüyor?

8 Mart 2020 0 Yazar: Soner Güner

Leage of Legends kısaltmasıyla LOL oyunu birbirinden güçlü beş şampiyondan oluşur ve iki takım bir diğerinin üssünü yok etmesine yönelik olan stratejik bir oyundur. Oyunda 140’tan çok şampiyonun yer almakta ve bu şampiyonlar arasından birini seçerek zafere doğru oyunlar oynanıp, rakibin yok edilip kulelerinin yıkılmasıdır.

Oyunda merkez iki takımında üssüne ait olan kalp görevi görmektedir. Oyunun kazanılması adına rakibin merkezinin yok edilmesi gereklidir. Merkez minyonların ortaya çıkarıldığı yerdir. Merkezin arka bölümündeyse canla mananın çabucak yenilenebileceği ve dükkan için bir erişim platformuda bulunmaktadır.

LOL oyununda sen ve takım arkadaşlarının rakibin merkezine ulaşabilmesi adına bir koridorun temizlenmesi gerekmektedir. İnhibitör ve kuleler ise sizlere engel olabilecek bir savunma yapısında olan yapılardır. Temizlenmesi gereken koridorlarda bir inhibitörle üç kule bulunmaktadır. Oyunda merkezler iki kule tarafından savunulmaktadır.

Ormanlar koridorların arasında bulunmaktadır. Orman bitkilerinin yanı sıra tarafsız olan canavarlar da bu alanda bulunmaktadır.

Sevilen Oyun Modu LOL’e Geri Dönüyor

One for All modu LOL’de özlenen bir mod ve yeni güncelleme ile geri döneceği bildirildi. LOL One for All modu an itibariyle test sunucuları ile kontrolde ve oynanabilir bir durumda, yeni gelecek olan güncelleme aracılığı ile de ana sunucuda da bulunacağı açıklandı.

2009 yılında çıkış yapan League of Legends günümüze kadar milyonlarca kişi tarafından oynanmış olup hala oynanmaya devam etmektedir. LOL, MOBA türünde damgasını vurmuş ve bu türde yerini sağlamlaştırıp tahtı almış bir oyundur. Bu kadar çok oyuncuyu kazabilmeleri ise düzenli bir şekilde eklenen yeni içerikler ve tabi ki oyuncularla iletişim gerçekleştirerek sağlamaktadır.

lol

One For All Oyun Modu

One For All Oyun Modu

LOL oyununda günümüze kadar Riot Games racılığıyla getirdiği bütün oyun modlarında en çok sevilen One For All oyun modu olmuştur. En son 2018 yılının Nisan şakası olarak ortaya çıkan mod tekrardan oyuncularıyla bir araya gelmek için hazırlanmakta.

Riot Games oyunculara sürpriz olan bu açıklamayı PBE’de 1.06 yamasının yama notlarındayken vermiştir. Oyuncular sürekli bir şekilde iki senedir bu konuyu gündeme getirmiş ve One for All modunu tekrardan oyunda görmek istediklerini söylemişlerdir.

One for All modunda da oyuncular her zaman olduğu gibi oyunu kazanabilmek adına mücadele edeceklerdir. Fakat klasik oyundan değişik bir şekilde bu sefer oyuncular normal olarak şampiyon seçemiyorlar ve farklı bir yol deneniyor.

Şampiyon seçimlerinde en fazla oyu alan şampiyon 5 kişinin yer aldığı takımda bütün oyuncular aracılığıyla oynanmaktadır. Kısacası bütün takım aynı şampiyonu oynamak zorundadır. Bu durumda rakip takım için de aynı durum geçerli olup söz konusu oyunda şampiyon sayısı sadece 2 olmaktadır.

League of Legends’ın 10.6 güncellemesi yayınlandığında gelecek olan oyun modu da test sunucularında oynanabilecektir. 18 Mart tarihi itibariyle sevilen bu oyun moduda güncelleme ile oynanabilecek.