Instagram Video İndirme Yöntemleri

Instagram Video İndirme Yöntemleri

17 Mart 2020 0 Yazar: Fatih SÖĞÜT

Instagram kullanırken onlarca hatta yüzlerce sayfanın aynı video, resimleri paylaştığını görebilirsiniz. Kişisel hesabınızda ya da sahibi olduğunuz sayfada paylaşmak üzere bir video indirmek istediğinizi varsayalım. Hızlı ve güvenilir olarak bu işlemi nasıl yapabileceğinizi merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımız içerisinde Instagram video indirme yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu konuda kullanabileceğiniz birçok araç, birçok internet sitesi bulunduğunu kesinlikle unutmamanız gerekiyor.

Instagram Ücretsiz Video İndir

Instagram Video İndirme Yöntemleri

Instagram Video İndirme Yöntemleri

Instagram üzerinden video indirmek isteyen kişiler, belirteceğimiz internet siteleri üzerinden hizmet alabilirler. Öncelikle video indireceğini hesabın paylaşımlarının herkese açık olması gerekmektedir. Herkese açık olmayan videolar indirilmemektedir. Öncelikle indirmek istediğiniz videoyu bilgisayar tarayıcısı ya da Instagram içerisinde açın. Akabinde videonun URL bağlantısını kopyalayın. Bu işlemi yapmadan Instagram ücretsiz video indir işlemini başlatamazsınız. Video indirebileceğiniz platformların isimleri;

  • Videoindirelim
  • Downloadvideosfrom
  • Savefrom

Başta olmak üzere onlarca platform üzerinden video indirme işlemi yapabilirsiniz. Platform isimleri farklı olsa da genellikle içeriklerinin aynı olduklarını söyleyebiliriz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi indireceğiniz videonun URL adresini kopyaladıktan sonra belirttiğimiz internet adreslerinden birisine giriş yaparak videoyu oldukça kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Yukarıdaki sitelere girdiğinizde karşınıza URL yapıştırma ekranı gelecektir. Buraya indireceğiniz videonun URL adresini yapıştırıp indir demeniz yeterli olacaktır.

Instagram video indirme konusunda birkaç seçeneğe sahip olduğunuzu göreceksiniz. Videoları tercih durumunuza göre 360P, 480P ya da 720P olarak indirebilirsiniz. Sizlere 3 site belirtmiş olsak da piyasalar içerisinde buna benzer hizmet veren birçok platform bulunmaktadır. Videonun inme süresi boyutuna bağlı olacak şekilde birkaç dakika sürmektedir. Bu işlemi aynı zamanda IG TV üzerinde paylaşılan videolar için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram üzerinden video indirme konusunda akıllı telefon ya da bilgisayarlarınıza çeşitli programlar indirmeniz söylenebilir. Bu gibi durumlara asla itibar etmeyerek güvenmediğiniz programlara yer vermenizi istiyoruz. Bu tarz programlar güvenliğinizi tehdit altında bırakıp Instagram hesaplarınızı çalabilir. Aynı zamanda bu internet siteleri üzerinden resim de indirebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Resim konusunda hizmet veren birçok internet sitesi bulunduğundan dolayı kullanıcılar daha çok video indirebilecekleri siteler aramakta.