Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir?

27 Nisan 2020 0 Yazar: Fatih SÖĞÜT

Instagram müzik özelliğinin ülkemizde aktif hale gelmesi ile beraber Story bölümünün daha da renkli hale geldiğini görüyoruz. Hikayelerini zenginleştirmek isteyen birçok kişi müzik özelliğini kullanmak istiyor. Bu yazımız içerisinde Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir hakkında merak edilenleri dile getirmeye çalışacağız. Hikaye özelliği ilk başta Snapchat tarafından geliştirilmiş bir hizmetti. Sadece 24 saat geçerliliği bulunan hikayeler geçtiğimiz yıllarda Instagram içerisinde de yer almaya başladı.  Snapchat’i satın alamayan Instagram özelliklerini birebir kopyalamaya başladı. Hikayeler bölümünü daha da zenginleştiren şirket şimdi müzik özelliğini aktif hale getirdi.

Instagram Hikayelere Müzik Ekleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir? Konusunda birazdan belirteceğimiz adımları uygulamanız durumunda sonuca ulaştığınızı göreceksiniz.

  • Akıllı telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasını en güncel sürüme yükseltin.
  • Daha sonrasında Instagram uygulamasını açarak sol üstte bulunan Hikayeler bölümüne tıklayın.
  • Bu ekran sizi aslında alışık olduğunuz klasik hikaye bölümüne gönderecektir. Buradan akıllı telefonunuzda bulunan bir fotoğraf ya da videoyu yükleyebilir ya da yeni bir fotoğraf ve video çekerek yükleyebilirsiniz.
  • Fotoğraf ve video seçimi yaptıktan sonra parmağınızı yukarı doğru kaydırdığınızda Instagram tarafından sunulan düzenleme araçları ile karşılaşacaksınız. Bunlar içerisinden “Müzik” olanı bularak seçin.
  • Müzik özelliğine tıkladıktan sonra Instagam2ın kütüphanesi ile karşılaşacaksınız. Bu kütüphane içerisinde 40 milyondan fazla yerli ve yabancı müzik sizleri karşılayacaktır.
  • Kütüphane içerisinde slov, pop, aşk, klasik ya da film müzikleri gibi onlarca kategorinin olduğunu görebilirsiniz.
  • Müziğinizi seçtiğinizi varsayalım; Eğer müziğin şarkı sözü sistem içerisinde yüklü ise şarkı sözünü ekranda nasıl ve hangi renkte görüneceğine karar vermeniz gerekiyor. Şarkı sözünün görüneceği kısmı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Yazı tipi konusunda 4 hakkınız olduğunu unutmamanız gerekiyor.
  • Şarkı sözünün nerede, nasıl ve hangi renkle görüneceğini seçtikten sonra bitti demeniz gerekiyor. Bitti dedikten sonra hikayeyi bildiğimiz standart yöntemle yayınladığımızda hikayenizde müziğin var olduğunu göreceksiniz.

Son zamanlarda 10 hikayenin 8’in de görmeye alışık olduğumuz müzikler işte bu şekilde ekleniyor. Yazı biraz uzun gibi görünse de müzikli hikayenin oluşturulması 1 dakikadan az sürmektedir.