İngilizce En İyi Hangi Ülkede Öğrenilir?

İngilizce En İyi Hangi Ülkede Öğrenilir?

17 Mart 2020 0 Yazar: Soner Güner

Günümüz şartlarında iyi bir kariyer hedefi olan kişilerin sadece güzel bir üniversite mezunu olmaları maalesef yeterli değildir. Bunun yanında özellikle İngilizce ve buna ek birkaç dil bilginizin olması beklenmektedir. Fakat her işletme ve firma ilk olarak İngilizce seviyesi normal standartların üzerinde kişileri tercih etmektedir. Peki, İngilizce en iyi hangi ülkede öğrenilir? Birçok kurs ve yurt dışından bulabileceğiniz konuşma arkadaşlarıyla var olan İngilizce bilginizi geliştirmenize katkı sağlayacaktır. Ama çoğu kişi İngilizce öğrenmek için yut dışına gitmeyi tercih etmektedir. Hedef İngilizce öğrenmek olduğu zaman bunu ana dili İngilizce olan her ülkede başarmanız mümkündür. Fakat her ülkenin kendine has birçok özelliği bulunmaktadır. Aradığınız sosyal hayat ve ekonomik koşullara göre eğitim almak istediğiniz ülkeler değişim gösterebilir. Kişisel gelişiminiz için ayırdığınız bu zaman dilimini ne kadar verimli geçireceğiniz sizin elinizdedir.

İngilizce en iyi hangi ülkede öğrenilir? Amerika mı? yoksa İngiltere mi? Özellikle bu iki ülkeyi bazı kriterler bakımından karşılaştırmak mümkündür. Dil okulları fiyatları baz alındığında çok büyük farklar olmadığı bilinmektedir. Fakat Amerikan İngilizcesi ve İngiltere İngilizcesi aksanları birbirine göre farklılık göstermektedir.

  • İki ülkeninde vize almak şartları eşit ve istenilen evrak listeleri uzundur. Bu başvuru konusunda bir danışmanlık firmasından destek almayı tercih etmeniz size fayda sağlayacaktır.
  • İngiltere’nin, cezbedici olmasının bir diğer özelliği ise ülkemize yakın olması ve İngilizcenin ana vatanı olmasıdır. Fakat ne yazık ki yaşam şartları Amerika’ya göre biraz daha pahalıdır. İklim koşulları neredeyse tüm yıl yağışlı ve kapalı olsa da, dünyanın en köklü ve eski üniversiteleri burada bulunmaktadır.

Amerika’da ise dil eğitimi için çok sayıda eyalet ve okul bulunmaktadır. Kozmopolit bir yapıya sahip olması nedeniyle çok sayıda ziyaretçi gelmektedir ve farklı kültürleri içinde barındıran bir merkezdir. Yaşam masrafları İngiltere’ye göre daha düşük olması da başka bir tercih sebebidir.

Yabancı Dil Eğitiminde Tercih Edilebilecek Diğer Ülkeler

Malta: İngilizce en iyi hangi ülkede öğrenilir? sorusuna verilecek en iyi cevaplardan biride şüphesiz Malta olacaktır. Yabancı dil öğrenimini bir nevi tatile çevirmek isteyenlerin başlıca tercihidir. Malta’da kullanılan iki resmi dil bulunmaktadır. Bunlar Maltaca ve İngilizcedir. İngilizce öğrenmek adına ilk akla gelen yer Malta olmasa da kapsamlı dil kursları ve kaliteli bir İngilizce eğitimi vermesinin yanı sıra sağladığı eğlenceli aktiviteler sayesinde öğrencilerin ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

İrlanda: İngilizce konuşulan ve kendine özgü havası bulunan ülkelerden biri olan İrlanda’da öğrencilerin tercih listesi arasında yer almaktadır. İngiliz edebiyat yazarlarından en iyilerinin ana vatanı İrlanda’dır.

Kanada: İngilizce en iyi hangi ülkede öğrenilir? diyorsanız ve karmaşadan uzak kalmak istiyorsanız Kanada tam size göre bir yerdir. Düzenli ve rahat bir yaşantıya sahip olan Kanada’da iki dil kullanılmaktadır. Altı ay ve kısa süreli kurslar için öğrenci vizesi gerekmemekte ve 100 Kanada Dolarına sahip olabileceğiniz ziyaretçi vizesi bu işlem gerçekleştirilebilmektedir.