Evde Egzersiz Yapma / Evde Yapılabilecek 5 Egzersiz

Evde Egzersiz Yapma / Evde Yapılabilecek 5 Egzersiz

23 Mart 2020 0 Yazar: Fatih SÖĞÜT

Son günlerde yaşanılan salgın sorunları birçok kişinin eve hapsolmasına neden olmuştur. Korona virüs nedeni ile kendisini karantina altına alan kişilere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Evde kalmak durumunda olan kişilerin bağışıklık sistemlerini güçlendirmek, sağlıklarını koruyabilmek adına Evde Egzersiz Yapma / Evde Yapılabilecek 5 Egzersiz listesi oluşturmaya çalıştık.

Karın Bölgesi Egzersiz

Karın Bölgesi Egzersiz

Karın Bölgesi Egzersiz

Düzenli spor yapan kişiler dahi kilo vermelerine rağmen karın bölgelerinde kalan yağlardan şikayetçidir. Bazı kişiler beslenmelerine oldukça fazla dikkat etmektedir. Yağlı yiyecek yemeyip gazlı içecek tüketmeseniz bile karın bölgenizin spor ile erimediğini göreceksiniz. Düz mekik yaparak karın bölgesinde bulunan yağların kolay bir şekilde eridiğini göreceksiniz. Mekik çekme konusunda eminim herkesin bir fikri bulunmaktadır.

Simit Bölgesi Egzersiz

Simit Bölgesi Egzersiz

Simit Bölgesi Egzersiz

Karın bölgesi erise bile simit bölgesinde bulunan yağlar kolay kolay erimemektedir. Özellikle fast food ve asitli içecek tüketen kişilerin simit bölgeleri dolu dolu olmaktadır. Yukarıda eklediğimiz egzersiz hareketini gün içerisinde yapan kişiler, simit bölgelerinin erimeye başladığını söyleyebiliriz. Özellikle karantina döneminde bu hareketler sizler için bir nimet olacaktır.

Kollar İçin Egzersiz

Kollar İçin Egzersiz

Kollar İçin Egzersiz

İlerleyen yaş ile beraber kollarda hafif hafif sarkma meydana gelmektedir. Kollarda başlayan sarkma durumu evde hareketsiz kaldığınız şu günlerde daha fazla olabilmektedir. Yukarıda eklediğimiz egzersiz hareketini düzenli olarak yaptığınızda hem kollarınız hem de sırt kaslarınız gelişim göstermektedir. Şınav pozisyonu gibi dirseklerinizin üzerinde durarak yapacağınız bu hareket kol kaslarınızı büyük oranda güçlendirecektir.

Kalça İçin Egzersiz

Kalça İçin Egzersiz

Kalça İçin Egzersiz

Özellikle kadınlar kalça bölgelerini eritebilmenin yolunu araştırmaktadır. Fit bir vücut için yapılan antrenman çalışmaları sırasında kaçla hareketlerinin hem zor hem de bir o kadar eğlenceli olduğunu göreceksiniz. Yukarıda eklediğimiz resimdeki gibi bu egzersiz için sağ bacağınızı 90 derecelik bir açı ile yere koyduktan sonra diğer bacağınızı yükseltip alçaltın. Basit bir hareket gibi görünse oldukça etkili olduğunu söyleyebilirim.

Bacaklar İçin Egzersiz

Bacaklar İçin Egzersiz

Bacaklar İçin Egzersiz

Her antrenmanınızı bacak hareketleri ile sonlandırmanızı öneririz. Yukarıya eklediğimiz görseller bacak egzersizini nasıl yapacağınız hakkında ufak da olsa bir ip ucu vermektedir. Düz bir zemin üzerine mat seriniz. Akabinde sırt üstü yatarak kalça ve karnınızı kasın. Bir bacağınızı yukarı doğru kaldırırken diğerini düz bir şekilde tutun. Karantina döneminde evde dahi olsanız egzersizlere devam edebilirsiniz.