En İyi Survival Oyunlar

En İyi Survival Oyunlar

13 Mart 2020 0 Yazar: Fatih SÖĞÜT

Bu yazımız içerisinde sizlere dünyanın en iyi survival oyunlar rehberi sunmaya çalışacağız. Hayatta kalma olarak bilinen Survival oyunlar, son birkaç yıl içerisinde büyük bir yükselişe geçmiştir. Özellikle E-Spor ve Twitch yayıncılığında tercih edilen hayatta kalma oyunları, dünya üzerinde büyük bir izleyici kitlesine sahiptir. Bu yazımızda en iyi hayatta kalma oyunları hakkında sizlere liste oluşturmaya çalışacağız.

Minecraft

Minecraft

Minecraft

Minecrat dünya üzerinde en çok oynanan Survival oyunlar arasında yer alıyor. Aylık 20 milyondan fazla oyuncusu bulunan Minecraft daha çok 18 yaş altı genç oyuncular tarafından tercih ediliyor. 2009 yılında piyasaya sürülen Minecraft, küplerden oluşan bir dünyada kahramanın hayatta kalması üzerine inşa edilmiştir.

DayZ

DayZ

DayZ

2013 yılında yayımlanan DayZ, ilk etapta ARMA 2 oyununun bir modu olarak geliştirildi. Bu moda olan ilginin gereğinden fazla olduğunu gören yapımcı şirket, modu ayrı bir oyun olarak piyasaya sürmeyi denedi. Oldukça başarılı olan DayZ, zombilerle dolu bir şehirde hayatta kalmayı konu ediniyor. Oyun içerisinde eşya üretiyor, kaynak topluyor, üs inşa ediyor ve avlanıyorsunuz. Oyun hikayesinin oldukça güzel olduğunu girdiğinizde göreceksiniz.

H1Z1

H1Z1

H1Z1

PUBG, Fortnite gibi oyunların atası olan H1Z1, dünyanın en popüler hayatta kalma oyunlarından birisi idi. Oyuncu sayısı hala bulunsa da popülerliğinin giderek düştüğünü söyleyebiliriz. Twitch içerisinde en çok izlenen oyunlardan birisi olan H1Z1, kendisine has oldukça özel bir kitlesi bulunmaktadır.

Rust

Rust

Rust

Minecraft bildiğiniz üzere piksellerden oluşan bir oyun. Minecraft’ı beğenip grafik kalitesini beğenmeyen kişiler için geliştirilen Rust, Minecraft kadar benimsenmiştir.  Oyunun temel mantığı Minecraft ile hemen hemen aynıdır. Kendinize ait oluşturduğunuz evde düşmanlara karşı kendinizi korumanız gerekiyor. En iyi Survival oyunlar listesinde yer alan bu oyunu kesinlikle denemenizi isteriz.

The Forest

The Forest

The Forest

Bir uçak kazası sonucunda adaya düştüğünüzü varsayalım; Uçaktaki herkesin öldüğünü sadece sizin yaşadığınızı hayal edin. İşte The Forest böyle bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Uçaktan sağlam olarak kurtulan birkaç parça yiyecek ve içecekten başka hiçbir şey bulunmuyor. Oyundaki göreviniz kahramanınızı zorlu şartlar altında hayatta tutabilmek.