En İyi Mobil Oyunlar

En İyi Mobil Oyunlar

1 Nisan 2020 0 Yazar: Fatih SÖĞÜT

Akıllı telefon dünyasının gelişmesi ile beraber mobil oyun pazarında da büyük bir gelişme meydana gelmiştir. Günümüzde mobil oyun endüstrisinin gelişmesi ile beraber birçok kişi akıllı telefonlarından oyun oynar hale geldi. Bu yazımız içerisinde En İyi Mobil Oyunlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Mobile Legends: Bang Bang

Mobile Legends: Bang Bang

Mobile Legends: Bang Bang

Hem Android hem de IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda en çok oynanan mobil oyunlardan birisi de Mobile Legends’dir. 5’e 5 kapışma ortamının sunulduğu oyunda mücadele hat safhadadır. Sadece Android markette 100 milyon indirilen oyun, son zamanların en başarılı oyunlarından birisi olarak gösterilmekte.

PUBG Mobile

PUBG Mobile

PUBG Mobile

Piyasaya çıktığı günden beri herkesin gündeminde olan PUBG bilgisayar platformunda en çok oynanan oyunlardan birisi haline geldi. Akabinde aynı şekilde mobil platforma giren PUBG kısa süre içerisinde en çok oynanan oyunlardan birisi haline geldi. Dünya üzerinde 500 milyondan fazla kez indirilen Mobile PUBG, en başarılı mobil oyunlardan birisidir.

Call Of Duty Mobile

Call Of Duty Mobile

Call Of Duty Mobile

Battle Royal oyunlarına olan ilginin artması ile beraber birçok oyun şirketi bu alana yönelik çalışmalarını arttırdı. Dünyanın en iyi oyunlarından birisi olan Call Of Duty, mobile platforma girmesi ile beraber kısa süre içerisinde 100 milyondan fazla indirilmiştir. Şu aralar çok fazla indirilme alan oyun, uygulama mağazalarının en aktif oyunlarından birisidir.

Clash Of Clans

Clash Of Clans

Clash Of Clans

En İyi Mobil Oyular denildiğinde herkesin aklına ilk olarak Clash Of Clans geliyor. Geçmişi akıllı telefonlar kadar eski olan bu oyun, hem Android hem de IOS market içerisinde yer alıyor. Şu ana kadar neredeyse 1 milyar indirilen Clash of Clans, neredeyse 5 üzerinden 5 puana sahip olacak durumda!

Clash Royale

Clash Royale

Clash Royale

Clash Of Clans Supercell tarafından geliştirilmiş bir oyundur. Supercell tarafından geliştirip piyasaya sürülen bir diğer oyun ise Clash Royale oyunudur. 2 kişinin karşılıklık olarak mücadele ettiği bu oyun yine 500 milyondan fazla indirilmeye sahiptir.

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

En İyi Oyunlar listemizin son sırasında Candy Crush Saga oyunu yer almaktadır. Balon patlama oyunu olarak karşımıza çıkan Candy Crush Saga, şekerleri patlatarak seviye alınmasına olanak sağlıyor. 500 milyondan fazla indirilen oyun hem Andorid hem de IOS cihazlardan oynanıyor.