Dünyanın En İyi Ücretsiz VPN Servisleri

Dünyanın En İyi Ücretsiz VPN Servisleri

10 Mart 2020 0 Yazar: Fatih SÖĞÜT

Son zamanlarda meydana gelen bazı olaylar başta sosyal medya olmak üzere birçok internet sitesine olan erişim sınırlandırılmasına neden oldu. Özellikle sosyal medyaya girmek isteyen kişiler, yaşadığı bu erişim sorununu VPN servisleri üzerinden çözmek istiyor. Bu yazımız içerisinde Dünyanın en iyi ücretsiz VPN servisleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Hotspot Shield

Hotspot Shield

Hotspot Shield

Dünyanın en güvenilir VPN servisleri içerisinde ilk sırada yer alan Hotspot Shield, 500 milyon üzerinde bir kullanıcı sayısına sahiptir. 2020 yılı içerisinde kullanıcı gizliliği nedeni ile bir miktar kullanıcı kaybetmiş olsa da hala listenin ilk sırasında yer alıyor. Bu VPN servisi, kullanıcılarına 7 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

NordVPN

NordVPN

NordVPN

Oldukça basit bir ara yüze sahip olan NordVPN, her yaş bilgisayar kullanıcısı tarafından oldukça kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Oldukça yüksek güvenlik önlemlerine sahip olan NordVPN, en iyi VPN servisleri içerisinde yer alıyor. Aynı Hotspot gibi NordVPN de kullanıcılarına 7 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN kullanıcı deneyimine oldukça önem veren bir VPN şirketi olduğunu görüyoruz. Ücretsiz VPN servisleri arasında yer alan ExpressVPN, beğenilmemesi durumunda üyelerine para iadesi yapabiliyor. 30 günlük ücretsiz deneme sürümü oldukça rahat bir deneyim yakalama fırsatına sahip olabilirsiniz.

ProtonVPN

ProtonVPN

ProtonVPN

ProtonVPN, VPN servisleri içerisinde en güvenilir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Gizlilik güvenlik konusunda oldukça başarılı olan bu servis, oldukça yüksek internet hızı alınmasını sunuyor. Hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu bulunan bu VPN servisi 3 ülkede oldukça başarılı sunuculara sahip durumda.

TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear

Kullanıcılarına üst düzey güvenlik önlemleri sunan TunnelBear, kesinlikle kimliklerin açığa çıkmadan ziyaret yapılmasına aracılık ediyor. Son zamanlarda ciddi oranda kullanıcı kazanan TunnelBear kullanıcılarına her ay 500 MB’lık bir VPN servisini ücretiz olarak sunuyor. Twitter’dan TunnelBear ile ilgili bir Tweet atmanız durumunda bu kota 1,5 GB’a çıkmaktadır.

VPNPro

VPNPro

VPNPro

Ücretsiz VPN servisleri içerisinde son olarak VPNPro yer almaktadır. Kullanıcıların kimliklerini hiçbir şekilde açığa çıkarmayan VPNPro, kullanıcılarına deneme sürümü sunuyor. 1 haftalık kullanım sonucunda bu VPN’nin diğerlerinden daha kaliteli olduğunu göreceksiniz.