Apple Airpods Nasıl Kullanılır?

Apple Airpods Nasıl Kullanılır?

20 Şubat 2020 0 Yazar: Soner Güner

Hızla gelişen teknoloji sayesinde popülerliği iyice azalan kablolu kulaklıklarımızın yerini yeni nesil bluetooth kulaklıklar büyük bir hızla devralmakta. Bu kulaklıkların öncüsü olarak gördüğümüz Apple Airpods, bluetooth kulaklıkların onlarca çeşitlerinden biri olması ile birlikte aynı zamanda sadece Apple için değil bütün dünya çapında devrim yaratan bir ürün olmayı başarmıştır. Bugün iki çeşidi bulunmakta olan Apple Airpods çeşitli nesil ürünlere sahip olmasına rağmen temeldeki kullanım amacı aynıdır. Apple Airpods Nasıl Kullanılır? konusundaki ayrıntılar;

Airpods & Airpods Pro

Airpodsların kendi içinde nesillere ayrılması haricinde başlıca farkları bulunan iki ana model olarak Airpods ve Airpods Pro. En büyük farkı görünümü olan bu iki kulaklığın kullanım amacı tamamen aynı olmasıyla birlikte, yeni çıkan Pro bluetooth sayesinde bağlantınızı daha hızlı yapma ve daha uzun şarj ömrüne sahip olmanız mümkün.

Kullanım Aşamaları

Öncelikle Apple Airpodslarınızı bütün bluetoothla cihazlarla kullanabilmeniz mümkün. Fakat en iyi performansı Apple cihazlarınızla birlikte kullanımınızda elde edeceğiniz de bir gerçek.

Airpodsunuzu kutusundan çıkardığınızda belli bir şarj miktarıyla size gelmiş olacaktır. Kullanıma hazır olan ürününüz için sadece yapmanız gereken kullanacağınız cihazla eşleştirmek olacaktır.

Eşleştirme işlemi

Eşleştirme için öncellikle Airpods ile bağlantı kurmak istediğiniz cihazın bluetoothunu açmalı ve herhangi başka bir cihaza bağlı olmadığına emin olmalısınız. Daha sonra “Yeni Cihaz Bul” butonuna basıp Airpodsunuzun arkasında bulunan tuşa hafifçe basıp aktive edin. Bu işlemle birlikte eşleşme yaptıktan sonra kulaklığınız kullanıma hazır! Eğer Apple bir cihaz ile kullanıyorsanız bu işlemleri tekrarlamanıza gerek olmayacaktır. Ve şimdi müziğinizi dinleyebilir, telefon görüşmelerinizi yapabilirsiniz!

Apple Cihaz ile Kullanım

Eğer Apple bir cihaz ile kullanıyorsanız Airpodsu cihazın yakınında tuttuğunuzda ve kapağını açtığınızda şarj bilgilerine otomatik olarak ulaşma imkanınız bulunmakta. Sağ, sol ve şarj kutunuzun şarj oranlarını aynı anda görerek şarj takibi yapabilmeniz çok daha kolay hale gelmekte. Aynı zamanda Siri sayesinde sesli komutlarınızı gerçekleştirebilir, telefona dokumadan arama yapabilir çeşitli komutlar tanımlayarak hayatınızı daha da kolaylaştırabilirsiniz. Başka özelliklerini de öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

Özellikler

Airpods birçok kulaklıktan sadece kulaklık açısından değil komut algıları açısından da çok farklı bir yapıya sahip. Eğer kulaklığınıza müzik dinlediğiniz sırada iki kere hafifçe vurursanız bir sonraki müziğe geçebilirsiniz. Aynı zamanda kulaklığınızın tekini çıkardığınızda dinlediğiniz müzik ya da izlediğiniz film otomatik olarak durmakta ve siz kulaklığınızı takana kadar pause modunda kalabilmektedir.

Temizlik

Apple Airpods temizliği çoğu üründe olduğu gibi kullanım ömrünü arttırmak için önemli bir adımdır. Bunun için Airpodslarınızı belli aralıklarla çeşitli teknolojik marketlerden ya da internetten edinebileceğiniz ürünlerle dezenfekte etmeli aynı zamanda tozdan uzak tutmalısınız. Bu sayede kullanım ömrü artarak aynı zamanda ürün performansını da korumasına yardımcı olabilirsiniz. Günlük hayatınızı büyük bir derecede kolaylaştıracak bu cihazınızın tadını çıkarmayı unutmayın!